Золото старовинних інків

inca3

За свідченнями історії, в міфології інків (як, втім, і ацтеків) існувала легенда про світлошкірих і світлооких богів, які одного разу спустяться на землю. Коли на землю інків прийшли іспанці, вони були прийняті за легендарних богів.

Індіанці прийняли «богів» із багатими дарами, серед яких було багато золота. Це й зіграло згодом злий жарт із гордими інками. Практично всі вони загинули від рук новоявлених богів, а міста їх були пограбовані та перетворені на руїни.

Слід зазначити, що народи доколумбової Америки не мали поняття про практичну цінність золота. Воно використовувалося як обов’язковий елемент релігійного культу. Як свідчить легенда, перший правитель інків – Манко Капак – називав себе та свою дружину дітьми Сонця. Як вважали інки, після Великого потопу бог-сонце послав своїх дітей на землю, щоб навчити людей життя. Поклоняючись сонцю, індіанці не могли випустити з поля зору сонячно-жовтий метал. Храми та вівтарі, зсередини та зовні – все це призначалося для верховного бога сонця.

Останній правитель інків — Атауальпа — намагався викупити у прибульців життя свого народу за золото, що так сподобалося їм. Однак іспанці ошукали Верховного Інку. Довідавшись про заховані скарби, прибульці стратили Атауальпу, вважаючи, що самі зможуть знайти незліченні скарби.

Пошуки іспанців мали успіх. Вони вивезли з країни інків величезну кількість золота: прикрасу храмів, релігійні статуетки, зброю із золотими елементами, обладунки та багато іншого.

Наприкінці XVI століття браві конкістадори вивезли до Іспанії золота чи не більше, ніж було в усьому світі на той момент. Принаймні так стверджували тодішні історики. За всього лише 8 місяців 1559 року вивезли золота та срібла більше ніж на 35 мільйонів дукатів (а золотий дукат важив 3,5 г – більше 120 тонн золота та срібла).

Іспанці не змогли вивезти все золото, накопичене індіанцями за тисячі років існування. Може, такою була доля золота, а може, європейцям банально не щастило. Не всі завантажені індіанським золотом кораблі змогли дістатися пункту призначення.

Зважаючи на все, іспанцям вдалося знайти лише незначну частину золота інків. В індіанців Америки, як і в багатьох інших цивілізацій стародавнього світу, існував обряд похорону померлого разом із усім його багатством. Важко навіть уявити, скільки безіменних могил залишилося невідомими за тисячі років існування цивілізації інків. Адже в кожній із них ще й заховані унікальні золоті запаси.

Крім того, частину золота інкам вдалося сховати та сховати надійно, адже вони рятували від прибульців своїх богів.

Золото інків досі залишається однією з неоднозначних загадок історії. Невідомо, скільки у них було золота, чи було воно все вивезене і куди воно зрештою поділося.

За матеріалами zoloto.net

Комментарии к записи Золото старовинних інків отключены

Filed under Історія золота, Факти

Comments are closed.