Найдавніша монета у світі.

Найстарішою монетою у світі вважається статир. За запевненнями археологів, найдавніший із знайдених екземплярів налічує не менше 3200 років. Виготовлений він із сплаву золота та срібла (електруму). Одна зі сторін — порожня, а на іншій зображений лев, що гарчить.

Знахідка була зроблена на території сучасної Палестини, але такі монети також мали ходіння та карбувалися в Лідії та Іонії (сучасна Туреччина) з 5 століття до нашої ери.

Чому перші монети з’явилися на цій території? Саме тут велася активна торгівля з різними країнами та племенами. Наприклад, статири досі знаходять під час розкопок кельтських поселень, що доводить наявність торгових зв’язків між цими регіонами. Додамо, що свого часу статири були настільки популярні, що навіть удостоїлися згадки в Біблії, а лідійські царі неабияк розбагатіли на їхньому карбуванні.

Чому ж виникла потреба у виготовленні монет? Грошові відносини існували і раніше, але спочатку люди здійснювали обмін за допомогою злитків дорогоцінних металів чи ювелірних прикрас. Це було незручно, тому незабаром назріла потреба уніфікації та стандартизації грошей. Монета гарантувала певну вагу металу.

Заради справедливості зауважимо, що хоча лідійські статири і прийнято вважати найстарішими монетами у світі, існує версія, що це не так. Деякі вчені запевняють, що насправді найдавніша монета була знайдена в 19 столітті на території Північної Америки. Точний вік визначити важко, але, можливо, він перевищує 50 тисяч років.

джер. pikabu.ru

Комментарии к записи Найдавніша монета у світі. отключены

Filed under Історія золота, Коштовності

Comments are closed.