Золото Тутанхамона

Фараони Стародавнього Єгипту мали великі запаси золота. Дорогоцінний метал видобувався у розсипних родовищах Півдні країни. Золото дозволяло єгипетським царям будувати міста, храми та утримувати протягом 2500 років непереможну армію.

Фараони жили в середньому 40 років, часто вмирали від отруєнь та хвороб. Поховали правителів із розкішшю та розмахом. Гробницю померлого царя наповнювали золотими прикрасами, розкішними меблями, дорогоцінними речами — усім, що могло стати в нагоді їм у потойбіччя.

Неподалік стародавнього міста Фіви знаходиться відома на весь світ Долина Царів — там останки правителів Стародавнього Єгипту.

На початку ХХ століття майже всі поховання Долини були вивчені єгиптологами. Мало хто вірив у успіх археолога Говарда Картера, коли він почав шукати гробницю фараона Тутанхамона.

Гробниця Тутанхамона – відкриття XX століття

Шість років британський вчений Г. Картер вів пошук сакрального підземелля. Нарешті, в 1922 році він розкопав підземний хід і побачив опечатані двері усипальниці Тутанхамона. Ця знахідка стала сенсацією для всього світу.

На фото: План гробниці Тутанхамона.

У першому приміщенні вчені побачили купи позолочених та золотих предметів. Серед них виділялися колісниці, ліжка, трони, підголівники та скульптури. Кімната була обставлена ​​судинами з їжею та вином, коробками із золоченою зброєю.

На фото: Перше приміщення гробниці. Фото 1922 року.

Археологи розібрали стіну першого залу та виявили третю кімнату — головну гробницю. Тут 3500 років тому було поховано юного царя. Саркофаг молодого імператора складався з восьми частин, вкладених один одного за принципом матрьошки. Це були чотири золоті куби, кам’яна рака і три золоті труни у формі людських тіл. 

На фото: Говард Картер відкриває другий золотий саркофаг Тутанхамона.

Усередині третьої труни, виготовленої із золота, лежала мумія 19-річного фараона з посмертною золотою маскою.

На похованому тілі археологи знайшли перев’язок із золотих ременів із молитвами, два золоті кинджали та ще 141 предмет із жовтого дорогоцінного металу — браслети, підвіски, кільця.

На фото: Посмертна маска Тутанхамона важить 11, 26 кг.

У четвертому та останньому приміщенні гробниці єгиптологи виявили 22 скриньки із золоченими скульптурами фараона, 6 великих скриньок із прикрасами, золотий ковчег із ритуальними атрибутами та сотні дарів та подарунків. Тут же були саркофаги з іменами батьків і дітей молодого царя. 

На фото:  Так виглядала скарбниця, виявлена ​​археологами, 1925 року.

Британські археологи знайшли у гробниці 4000 дорогоцінних артефактів. Загальна вага золотих предметів та прикрас становила 1200 кілограмів.

Усипальниця Тутанхамона — єдина із 138 поховань фараонів, яка збереглася до наших днів практично незайманою.

Більшість знайдених речей зберігається у Каїрському Єгипетському музеї, решта — у галереях інших держав.

джерело globalintergold.info

Комментарии к записи Золото Тутанхамона отключены

Filed under Історія золота, Факти

Comments are closed.